Rewal też kusi
Będąc w zachodniopomorskim warto odwiedzić Trzęsacz, ale o tym przekonywaliśmy już w tekście powyżej. Leży on w Gminie Rewal, której centrum stanowi spora wieś o tej samej nazwie. Aktualnie w Rewalu na stałe mieszka około 1000 osób, co jak na letniskowe wsie jest całkiem sporą ilością. Miejscowość wyróżnia się ładną plażą z szerokim na 300 metrów kąpieliskiem morskim, które w sezonie jest oblegane przez turystów. We wsi znajduje się spora liczba ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, hoteli oraz kwater prywatnych.
Warto podkreślić bogate historyczne tradycje Rewala, o którym pierwszą wzmiankę w kronikach odnotowano już w 1424 roku. Na przestrzeni lat wieś rozwijała się, a swój początek jako bałtycki kurort miała w latach 30. XIX wieku. Wówczas to do wsi zaczęli zjeżdżać pierwsi letnicy, spragnieni wypoczynku w dobrych warunkach. Od 1896 roku przez Rewal przebiega pierwsza nitka zachodnia Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która na początku swego istnienia łączyła Gryfice z Niechorzem (o którym napiszemy za moment).
Każdego roku do Rewala zjeżdżają tysiące turystów z całego kraju, choć przeważają zwłaszcza goście z Wielkopolski oraz Dolnego Śląska. Można liczyć na kilka lokalnych atrakcji. Oprócz zadbanego kąpieliska i typowo bałtyckiej piaszczystej plaży na uwagę zasługuje również Taras Widokowy zlokalizowany na klifowym brzegu – można z niego bezpiecznie obserwować sztormy. Przy ulicy Kamieńskiej z kolei działa słynny Park Wieloryba z replikami morskich stworzeń z całego świata. To doskonała propozycja do spędzenia czasu z dziećmi.